Hírek

Az Állam- és Jogtudományi Kar, valamint a Gazdaságtudományi Kar csatlakozásával bővült a BMW és a Debreceni Egyetem közötti stratégiai együttműködési megállapodás. A szerződésmódosítást kedden írták alá az egyetem és az autógyár vezetői.

A környezet büntetőjogi védelméről szóló irányelvek szigorítási lehetőségeit vitatták meg a Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Karán rendezett szakmai tanácskozáson. A rendezvényen felszólaló indonéz szakember a probléma globális jellege miatt a közös megoldás kialakítását szorgalmazta.

Kiírták a 2024/2025-ös tanév Pannónia Ösztöndíjprogram részképzéseire vonatkozó pályázatokat a Debreceni Egyetemen. Az új mobilitási program segítségével a hallgatók a világ bármely pontján folytathatják tanulmányaikat. A diákok március 5-től, keddtől adhatják be pályázataikat. A jelentkezési határidő március 24. éjfél.

A szokásokhoz híven fáklyás felvonuláson búcsúzott a várostól a Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Karának csaknem száz végzős hallgatója. A látványos menet tagjai szerda este a Déri térről az egyetem Főépületéig sétáltak.

Az oklevél átvételével zárták tanulmányaikat a Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Karának végzősei a Főépület Díszudvarán pénteken. A jogász szak nappali és levelező tagozatán ezúttal 28-an, az Európai és nemzetközi üzleti jog mesterképzési szakon 5 jelölt felelt meg a képesítési követelményeknek.

A Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Kar a zászlóshajónak tekintett jogászképzés mellett többek között igazságügyi igazgatási alapszakot és jogi asszisztens felsőoktatási szakképzési szakot is kínál, a jogász diplomával rendelkezőknek pedig angol nyelvű európai és nemzetközi üzleti jog mesterképzést is ajánl. Az itt végzettek a klasszikus jogi pályák mellett gazdasági területeken, illetve európai uniós intézményeknél is el tudnak helyezkedni.

A Debreceni Egyetem Állam és Jogtudományi Karán 2023. december 27 - 2024. január 5. között igazgatási szünet lesz.  Felvételivel kapcsolatos kérdéseiket a bordás.peter@law.unideb.hu és a csaholczi.erika@law.unideb.hu email címeken tehetik fel.

Szeretettel meghívunk minden kedves érdeklődőt a Jogi Munkabizottság 2023. december 6-án megrendezésre kerülő bemutatkozó rendezvényére "A bírói függetlenség hajdan( és majdan?) című tudományos előadásra

Bartha Ildikó, a Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Kara Európa-jogi és Nemzetközi Jogi Tanszékének vezetője november 16-án vette át egyetemi tanári kinevezését Szilvássy Zoltán rektortól a Főépület Aulájában.

A pályázatot a Gróf Tisza István Debreceni Egyetemért Alapítvány írta ki, a díjban a doktori képzésben kimagasló teljesítményt nyújtó nappali tagozatos, PhD hallgatók részesülhettek