I. pótlás: 2022. december 10.

Indul a könnyűzenei alapképzés, új ösztöndíjat alapított elsőéveseknek és a legjobb középiskolákat is támogatja az egyetem, megnyílt az E-sport Központ és teltház volt az állásbörzén - a Debreceni Egyetem legfontosabb eseményeit, rendezvényeit mutatja be a Debrecen Televízió havi műsora.

A Debreceni Egyetem adott otthont a trianoni békeszerződésről szóló országos Doktorandusz Konferenciasorozat második állomásának szombaton. A doktori fokozat megszerzésére készülő 14 hallgató a köszöntők és a plenáris előadás után 3 szekcióban mutatta be a témában elért kutatási eredményeit.

Zsúfolásig megtelt a Debreceni Egyetem Főépületének Aulája a beiskolázási rendezvény, a DExpo első napján. Több száz középiskolás, leendő egyetemista, szülő, pedagógus hallgatta a szerdai megnyitón az intézményt, a képzési kínálatot, a felvételi változásokat és a hallgatói életet bemutató tájékoztatót.

dobogos

November 3-án került sor Budapesten a IV. AB§ZIM (Alkotmánybírósági Szimulációs Verseny) szóbeli döntőjére, ahol a DE ÁJK csapata a III. helyezést szerezte meg.

A Debreceni Egyetem Egészségtudományi Karán négy tehetséges hallgató kapta meg az egyik legrangosabb felsőoktatási elismerést, a Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíjat. A díjazottak közül ketten vették át személyesen oklevelüket a kar dékánjától.

A legújabb életmód- és egészségkutatások eredményeit és a keleti határmenti térség fejlesztési lehetőségeit mutatták be, valamint az oktatási helyzet aktuális kérdéseiről tanácskoztak a szakemberek a Debreceni Egyetem Egészségtudományi Kar, a Magyar Tudományos Akadémia DAB Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Szakbizottsága és a Szatmár Bereg Megyei Önkormányzat közös konferenciáján, Nyíregyházán.

A Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karának hallgatóit is díjazták az ország zeneművészeti képzéssel foglalkozó felsőfokú intézményeinek rendezett zongoraversenyen. A ZK tehetségei több kategóriában is a legjobbak között végeztek.

Pályaválasztás előtt álló középiskolásoknak mutatkozott be a Debreceni Egyetem Gyógyszerésztudományi Kara pénteken. A diákok a kar vezetőitől kaptak tájékoztatást a képzésről, majd különböző területeken dolgozó gyógyszerészekkel találkozhattak és laborokba is ellátogathattak.

Az I. világháború befejezésének száznegyedik évfordulójára, valamint a 25 éve alapított Honvédség és Társadalom Baráti Kör Debreceni Szervezet jubileumára emlékeztek a Debreceni Egyetemen rendezett konferencián. A résztvevőket Szilvássy Zoltán rektor köszöntötte, Ruszin-Szendi Romulusz altábornagy, a Magyar Honvédség parancsnoka a haderő modernizálásáról tartott előadást.