A pályázat beadási határideje általában május közepére esik, a pontos dátumot a pályázati kiírás tartalmazza.
Azon hallgatók, akik nem rendelkeznek nyelvvizsgával vagy a nyelvi lektorátus igazolásával, nyelvi szintfelmérésen vesznek részt a pályázat benyújtását követően, amelynek helyéről és idejéről e-mailben kapnak tájékoztatást. A nyelvi szintfelmérés írásbeli és szóbeli részből áll.
A DE-ÁJK-ról pályázó hallgatókat a kari ERASMUS-bizottság hallgatja meg, ahol a pályázó a célegyetem szerinti idegen nyelven kap kérdéseket az ösztöndíjas időszakban folytatandó tanulmányi és szabadidős terveiről, a külföldi részképzéssel kapcsolatos elvárásairól, azok jövőbeni hasznosulási lehetőségeiről.
A meghallgatást követően a kari ERASMUS-bizottság rangsorolja a pályázókat, amely során célegyetemek szerinti és abszolút rangsort állít fel. Ezen rangsorok és az egyetemi keretből az adott karnak jutó ösztöndíjas hónapszám alapján az egyetemi ERASMUS-bizottság dönt arról, hogy melyik hallgató, melyik partneregyetemre és hány hónapra nyerhet ERASMUS ösztöndíjat. A pályázat elbírálásának határideje május végére esik.
Pályázatok pontozási rendszere
Az ERASMUS pályázat pozitív elbírálásával a hallgató ERASMUS-hallgató-jelölt státuszba kerül. Ebben a státusban elkezdheti a partneregyetemen a regisztrációs folyamatot és az esetleges kollégiumi férőhely keresést. A ösztöndíj mértéke csak az egyetem által elnyert keretösszeg megállapítása után válik biztossá, erről az egyetem értesítést küld.