Külön utak- Közfeladatok megoldásai

2014. szeptember 9-én megjelent az MTA-DE Közszolgáltatási kutatócsoport Területi közszolgáltatások szabályozásai című projektje keretében készült újabb tanulmánykötete. A Külön utak. Közfeladatok megoldásai című könyv a kutatócsoport 2013-ban végzett nemzetközi összehasonlító kutatás eredményeit mutatja be. A projekt ezen szakasza olyan kérdésekre kereste a választ, hogy milyen modelleken alapulnak az egyes közösségi feladatok ellátásának szervezése. A közszolgáltatások megszervezésének rendszere különböző az egyes államokban és különböző az egyes főbb ágazatokban. Mégis vannak jellemző modellek, amelyeket a feladatok fő fajtáiként érdemes számba venni. A kutatócsoport foglalkozott a hálózatos szolgáltatások rendszereivel (víz-, energiaellátás), az alapvető humán ellátásokkal (szociális, köz- és felsőoktatási szolgáltatások), az Európai Unió vonatkozó politikáiban bekövetkezett változásokkal. Végül a kötet empirikus módon tárja fel a nemzetközi folyamatok hatásait a közfeladatok ellátásának átalakításában a hazai viszonyok között napjainkban.
A tanulmányokban közös a közigazgatástudomány nemzetközi összehasonlító szemléletének és módszerének alkalmazása.

A kötet adatai

• Szerkesztő, Horváth M. Tamás, a kutatócsoport vezetője
  • Szaklektor és olvasószerkesztő, Csűrös Gabriella
  • Általános lektor. Józsa Zoltán
  • További szakértő lektor, Péteri Gábor (10. fejezet)
  • Kutatásszervező, Andrási Tünde
  • Kiadó: Dialóg Campus, Budapest-Pécs
  • Kiadás éve:2014
  • Méret: 168 x 238 mm
  • Terjedelem: 376 old.
  • Kötés: kartonált, ragasztott
  • ISBN: 978-615-5376-34-4

Tartalomjegyzék és előszó

Amennyiben a kötetből szeretne példányt kapni, kérjük, jelezze ezt a kutatócsoport e-mail címére, vagy Andrási Tündénél a +36 52 512 700 / 77192 telefonszámon.