A külföldi tanulmányok elismerése és igazolása

• Az anyaintézménynek teljes mértékben el kell ismernie a külföldön töltött időszakot. Az intézmények teljes mértékű elismerést biztosítanak, lehetőleg az ECTS kreditek használatával.
  • A mobilitási időszak sikeres befejezésekor a fogadó intézménynek a hallgató részére ki kell állítani a tanulmányi szerződés szerint elvégzett tanulmányokról és eredményekről szóló igazolást. A fogadó intézménynél a hallgató által elvégzett tanulmányért járó kredit, illetve elismerés csak abban az esetben tagadható meg, ha a diák nem éri el a fogadó intézmény által megkövetelt elméleti vagy gyakorlati tudásszintet, vagy bármi más módon nem tesz eleget az elismeréshez szükséges feltételeknek, amelyekről a részt vevő intézmények megállapodtak.
  • Minden ERASMUS mobilitást vállaló hallgató köteles hallgatói beszámolót készíteni a mobilitás teljesítését követően.