A tanulmányi szerződés

• A külföldi tanulmányútra ERASMUS ösztöndíjat nyert hallgató írásos tanulmányi szerződést (Learning Agreement) köt a fogadó és a küldő intézménnyel. Tanulmányi célú mobilitás esetén a tanulmányi időszakot megelőzően minden hallgatónak meg kell kapnia a tanulmányi szerződést. A tanulmányi szerződést a fogadó intézmény, az anyaintézmény és a hallgató is elfogadja.
  • A tanulmányi szerződés bármilyen módosítását, amely a hallgatónak a fogadó intézménybe való megérkezésekor szükségesnek látszik, a hallgató érkezését követő egy hónapon belül véglegesíteni és formalizálni kell. Az ezután felmerülő változásokkal kapcsolatban mindhárom félnek formálisan meg kell egyeznie, és a változásokat késedelem nélkül végre kell hajtani.