Central and Eastern Europe conference

„Central and Eastern Europe tax experiences and problems" címen szervezett nemzetközi adójogi konferenciát Lengyelországban a lublini II. János Pál Katolikus Egyetem 2015. november 19-20-án. Az eseményen Karunkat, s egyben a Debreceni Egyetemet Prof. Dr. Horváth M. Tamás (tanszékvezető egyetemi tanár, DE ÁJK Pénzügyi Jog és Közmenedzsment Tanszék, az MTA-DE Közszolgáltatási Kutatócsoport vezetője) és Dr. Varga Judit (egyetemi tanársegéd, DE ÁJK Pénzügyi Jog és Közmenedzsment Tanszék) képviseleték. A konferencia lehetőséget biztosított a résztvevő Lengyelországból, Csehországból, Szlovákiából, Romániából, Horvátországból, Litvániából, illetve Bosznia-Hercegovinából érkező kollégák számára szakmai eszmecserére − elsősorban a közép-kelet-európai adórendszert érintő aktualitásokról, tapasztalatokról és a felmerülő problémákról −, valamint a szakmai kapcsolatok elmélyítésére. A jelenlévők számos színvonalas előadást hallhattak a témában. Kollégánk, Prof. Dr. Horváth M. Tamás „Recent changes of tax administration in Hungary” címet viselő előadásával, továbbá az eseményen végzett moderátori munkájával járult hozzá a konferencia sikeréhez.