Ingatlanjogi szakjogász

A képzés indítója: Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Kar

Képzés helye: Debrecen, Kassai út 26.

Szakfelelős: Dr. Árva Zsuzsanna, egyetemi tanár

Az online jelentkezési lap ide kattintva érhető el

A jelentkezés feltétele: Állam- és jogtudományi egyetemi oklevél, jogász szakképzettség

Jelentkezési határidő keresztfélév esetén: 2024. január 31.

A képzés tervezett indítása keresztfélév esetén: 2024. február 15.

Önköltség a keresztfélév esetén: várhatóan 150.000 Ft / félév

Jelentkezési határidő (2024/2025-ös tanév): 2024. szeptember 15.

A képzés tervezett indítása (2024/2025-ös tanév): 2024. október 1.

Önköltség (2024/2025-ös tanév): várhatóan 160.000 Ft / félév

Az oktatás formája: személyes jelenlét online közvetítéssel

Képzési idő: 2 félév (levelező tagozat)

Megszerezhető végzettség: Ingatlanjogi szakjogász LL.M.

A képzés célja:

A képzés célja, hogy elméleti és gyakorlati tudást szerezzenek valamennyi ingatlanjogot érintő kérdést illetően, mint az ingatlanok tulajdonjogát és használatát érintő szerződések, a mező-és erdőgazdasági hasznosítású földeken történő termelést érintő szerződések, az ingatlanokat érintő hatósági eljárások, értékbecslés és ingatlanügyletek hitelfinanszírozására vonatkozó jogi témakörökhöz köthető. A képzés célja ennek érdekében egyrészt az ingatlanokat érintő intézményekre vonatkozó hatályos joganyag elsajátítása, értve ez alatt az uniós jogharmonizált ágazati törvényeket és egyéb, alacsonyabb rendű jogszabályokat. Másrészt az ingatlanjogi szektorhoz tartozó intézmények gyakorlati működésének megismerése, különös hangsúlyt fektetve az ingatlanokat érintő speciális szerződések tartalmára, a gyakorlatban felmerülő komplex tudást igénylő jogi és közgazdasági jellemzőinek megismerésére.

Minden, a hazai ingatlanjoggal összefüggő területen, így különösen a klasszikus jogi hivatásrendekben, mint az ügyvédi irodákban vagy az igazságszolgáltatás területén, valamint a versenyszféra bármely területén dolgozó vezetők és munkatársak a szakképzés során megszerzett jogi és részben közgazdasági elméleti és gyakorlati ismeretek segítségével hatékonyabban tudják ellátni a munkájuk során felmerülő komplex ismereteket igénylő feladataikat.

Kinek ajánljuk a képzést?

A képzés elsősorban azoknak a jogász végzettségű szakembereknek ajánlott, akik munkájuk során ingatlanokat érintő ügyleteket szerkesztenek, hatósági eljárásokat indítanak, illetve az igazságszolgáltatásban, a közigazgatásban vagy a magánszektorban ingatlanjogi ügyekkel foglalkoznak.

A képzés unikális a magyar szakjogász továbbképzések rendszerében, hiszen kétféléves képzés körében kínál speciálisan ingatlanjogi elméleti és gyakorlati ismereteket, így nemcsak az észak-alföldi régió jogász szakemberei körében, hanem az ország egész területén érdeklődésre tarthat számot. A hazai és európai szinten is egyre dinamikusabbá váló ingatlanjogi területet érintő jogalkotással a magánszektor nehezen tud lépést tartani. A gazdaság számára komoly terhet jelentenek a jogszabályokkal nem kompatibilis szabályzatok. A képzésben résztvevő személyek olyan ismeretekkel gazdagodhatnak, melyek révén ezek a felesleges kiadások jelentősen csökkenthetők.

A képzés által megszerezhető tudás

A képzés során arra törekszünk, hogy a hallgatók az ingatlanjog hazai és európai szabályainak komplex ismeretében alkalmassá váljanak stratégiai gondolkodásra, átfogó ingatlanjogi problémák megoldására, hatósági döntések értelmezésére, perképviseletre, végrehajtásra és akár szabályzatalkotásra.

Az ingatlanjogi szakjogász képzés célja olyan szakemberek képzése, akik egyaránt jártasak az ingatlanjog elméleti kérdéseiben és gyakorlati problémáinak megoldásában. A jogszabályok rendszerszintű ismeretének átadásán túl a problémaorientált gondolkodásmód képességére tanít a képzés. Különös hangsúlyt helyezünk a tágan értelmezett jogtudomány praktikumorientált oktatására. Ennek érdekében az oktatás során interaktív képzési technikákat, okiratszerkesztési képességek fejlesztését célzó gyakorlatokat és csapatmunkát igénylő feladatokat integrálunk a képzési módszerek közé.

Főbb kurzuscsoportok:

• Ingatlan-nyilvántartási eljárás,
  • Ingatlanperek,
  • Mező-és erdőgazdasági hasznosítású földeken történő termelést érintő szerződések,
  • Földügyi igazgatási ismeretek
  • Ingatlankezelés és -gazdálkodás,
  • Ingatlanok adójoga,
  • Hitelintézeti szervezetrendszer, pénzügyi szolgáltatások,
  • Lakossági és vállalati ingatlanfinanszírozás

Hálóterv

Ingatlanjogi szakjogász

Óraszám (elmélet+gyakorlat),