Szabó Attila- ERASMUS beszámoló

Univerza v Mariboru - Maribor

Úgy gondolom, különleges helyzetben vagyok, mert általában nálam fiatalabbak és nappali tagozaton hallgatók szoktak Erasmus ösztöndíjjal külföldre menni. Az a szituáció, hogy a munkámat megszakítva egy külföldi ösztöndíjban vehettem részt, önmagában különleges élmény az életemben. Azt hiszem, hogy számomra a pár hónapra visszakapott egyetemi élet volt a leginkább értékelendő. Ez alatt természetesen nem csak arra gondolok, hogy jutott időm regenerálódásra, hanem sokkal inkább a szemináriumi beszélgetések izgalmaira és a megismerés örömére.

A Maribori Egyetem számomra viszonylag színvonalasnak tűnt, bár igazából csak egy olyan tanárral dolgoztam együtt, akivel minden szempontból meg voltam elégedve. Darja Senčur Peček tanárnő volt, aki munkajogot tanított nekünk és rendszeresen izgalmas órákat tudott tartani, ahol összehasonlíthattuk a különböző országok munkajogának egyes kérdéseit. E mellett azért érdekesek voltak még a szerződések joga és a társasági jog tantárgyak is.

Amit külön ki kell emelnem, hogy a Maribori Egyetem szervezésében részt vehettem egy európai jogi szemináriumon, aminek keretében Grazba és Zágrábba utaztunk pár szlovén és “erasmusos” társammal. Ezért külön köszönetet kell mondanom Rajko Knezic professzor úrnak, aki megpróbálta ezt a szemináriumot minél európaiabbá tenni, azáltal hogy “erasmusosokat” is bevont a projektbe.

Az ügyintézéssel kapcsolatban semmi problémám nem volt, mind a küldő, mind a fogadó egyetemen nagyon készségesen és tájékozottan segítettek a koordinátorok.

Összességében én nagyon jó éreztem magam az ott töltött hónapok alatt, plusz energiákkal és tudással feltöltődve érkeztem haza. Ez segített abban, hogy még egy itthoni vizsgaidőszakkal is megküzdjek.