Nagy Gábor-ERASMUS beszámoló

Julius Maximilians Universität - Würzburg

Szerencsére amikor ezt az élménybeszámolót írom, még koránt sincs vége Erasmusos napjaimnak!

A tavaszi félévre nyertem ösztöndíjat, és a német oktatási rendszer teljesen eltérő időbeli beosztása miatt lehetőségem van az egész nyarat Würzburgban tölteni. A város gyönyörű és nagyon hangulatos, igazi egyetemváros. Az emberek segítőkészek és barátságosak, számos német és külföldi diák megismerésére nyílik lehetőség. A würzburgi diákszervezet sok érdekes programot és utazást szervez a külföldiek számára.

Az egyetemi oktatásról igazán csak a tanév végén tudok teljes képet rajzolni, mert a tanév április 20-án kezdődött, de a magyarországi vizsgáim miatt már május elején haza kellett utaznom egy hónapra. A vizsgaidőszak majd csak augusztusban kezdődik és szeptember 30-ig tart.
A nyelvtanulásra magas színvonalú intenzív tanfolyamokat biztosít az egyetem, szeptemberben és márciusban heti 5 alkalommal napi 4 órában.

A tömegközlekedés nagyon jól kiépített, és a diákok számára ingyenes. A boltokban az árak hasonlóak a hazaiakhoz, egyedül a szolgáltatásokat kell jobban megfizetni. A Würzburgban található menzát idén a legjobbnak választották Németországban; egy kiadós ebéd körülbelül 3-4 euróba kerül. A kollégiumok közül a Haus Berlint és az Internationales Haust tudom javasolni.

Az eddigiek alapján mindenkinek csak ajánlani tudom a würzburgi Erasmusos életet és bízom benne, hogy a továbbiakban is hasonló élményekkel tudok gazdagodni.