Kertész Máté- ERASMUS beszámoló

Julius Maximilians Universität - Würzburg

Würzburg Bayern tartományban fekszik, Münchentől mintegy 200 km-re. Mint minden német városról, Würzburgról is elmondható, hogy nagyon szép és rendezett, ezért öröm sétálgatni utcáin, felfedezni a városban található nevezetességeket. Würzburg leghíresebb épülete egy gyönyörű barokk palota, a Residenz, amely évről évre a világ minden tájáról vonzza a turistákat. A város klímája meglehetősen kellemesnek mondható, köszönhetően annak, hogy egy medencében fekszik, amit kisebb hegyek zárnak körbe, melyek kiválóan alkalmasak szőlőtermesztésre, így Würzburgban virágzik a borkultúra.

Ami az egyetemi életet illeti, csak pozitívumokat tudok kiemelni. Az Erasmus-hallgatóknak főleg az elején rengeteg programot szerveznek az ottani diákok, akikről elmondható, hogy nagyon segítőkészek és csak rajtunk múlik, hogy mennyire barátkozunk össze velük. A tanárokról is az mondható el, hogy mindenben segítenek, ha látják, hogy külföldiek vagyunk.

Évközben többször is lehetőségünk nyílik Németország nevezetes városait „ERASMUSos” szervezés keretein belül meglátogatni, ami annyit jelent, hogy nagyon kedvező áron juthatunk el például Berlinbe, Jénába, Frankfurtba, Münchenbe stb.

A kollégiumok közül én az Internationales Haus-t vagy a Haus Berlint ajánlom, mert mind a két épület jó helyen fekszik, közel a belvároshoz, és nagyon tiszta, szép állapotban lévő szobákkal rendelkeznek. A város tömegközlekedése nagyon jól kiépített, így nem okoz problémát egyik helyről a másikra eljutni. Én gyakorlatilag egyszer sem tévedtem el.

Sajnos problémát okozott, hogy karunkon nem megoldott az ösztöndíjas hallgatók vizsgakötelezettsége rugalmas teljesítésének lehetősége. A würzburgi szorgalmi időszak ugyanis ütközik a debreceni vizsgaidőszak nagyobb részével.