Infrastrukturális feltételek

A Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Kara 2002 szeptembere (a Kassai Úti Campus területén elhelyezkedő új oktatási központ átadása) óta minden igényt kielégítő infrastrukturális feltételeket tud hallgatói számára biztosítani. Az új központban négy (150, illetőleg 200 fő befogadására alkalmas) előadóterem, 21 szemináriumi terem (közöttük egy bírósági tárgyalótermet szimuláló „mintatárgyaló”), illetve két informatikai és nyelvi labor áll a hallgatók rendelkezésére. A Kassai úti Campus területén minden elérhető, amely a hallgatók tanulását és szabadidejének eltöltését szolgálja: oktatási egységek, tanulmányi ügyintézés, könyvtár, étkezési, sportolási és szórakozási lehetőségek, kollégiumi szállások és az országosan is egyedülálló, ingyenes wifi-hozzáférést biztosító, közel 14.000 m2 területű park, a Zöld Hullám.

Az új oktatási központban kapott elhelyezést a Debreceni Egyetem Egyetemi és Nemzeti Könyvtár részét képező Társadalomtudományi Szakkönyvtár, amely gazdag jogi, közpolitikai és közgazdaságtani (hagyományos és elektronikus) könyv- és folyóirat-állománnyal rendelkezik. A jogi állományban megtalálhatóak a legújabb hazai és külföldi szakkönyvek, kommentárok és tankönyvek. A Társadalomtudományi Könyvtár állománya kiváló hátteret ad az interdiszciplináris oktatásnak, tanulásnak és kutatásnak. A jogi szakkönyvtár felszereltsége országos viszonylatban is kiemelkedő: független kimutatások szerint a jogi karok közül messze Debrecenben a legmagasabb az egy hallgatóra jutó szakkönyvek száma. A könyvtár területén közel 50 számítógép ingyenes szélessávú internet hozzáférést biztosít hallgatóinknak. Emellett az Egyetem területének jelentős részén ingyenes wi-fi hozzáférést is biztosítunk hallgatóink számára.