TDK-Hírlevél

2019. április 12.

Tisztelt Hallgatók, Kedves Kollégák!

Mint ismeretes, április 10. és 12. között a PPKE JÁK szervezésében lezajlottak a XXXIV. OTDK Állam- és Jogtudományi Szekciójának rendezvényei, a rendező intézmény kiváló szervezése mellett. Anélkül, hogy részletesen és érdemben értékelném, minősíteném saját munkánkat és elért eredményeinket, elsőként hadd soroljam fel itt a konferencia puszta tényeit.

A 29 tagozatban (ez az előzőnél hárommal kevesebb) összesen zsűritaggal képviseltettük magunkat (Dr. Fodor László, Dr. Szabó Béla és Dr. Bencze Mátyás révén elnököt, Dr. Szikora Veronika, Dr. Madai Sándor, Dr. Sólyom Péter, Dr. Balázs István, Dr. Szűcs Lászlóné Dr. Siska Katalin és Dr. Balogh Judit révén tagokat adtunk a bíráló bizottságokba), az ő komoly áldozatokat is kívánó tevékenységükért külön köszönettel tartozom.

Karunk képviseletében idén 28 szerző 28 dolgozattal szerepelt a megmérettetésen (a nevezhető dolgozatok számát a Szakmai Bizottság mindig konszenzusos alapon határozza meg, az eddigi eredmények alapján csoportokba sorolva a karokat. E besorolás alapján mi a közepes kategóriába tartoztunk, maximum 30 dolgozatot vihettünk volna. A szekcióba összesen 267 dolgozatot neveztek (az előző OTDK-hoz képest majdnem 30-cal kevesebbet), végül ténylegesen kb. 264 dolgozatot mutattak be (a szám betegség és visszalépések miatt csökkent). Ez nyilvánvalóan a kiosztható díjak számát is csökkentette.

Nem feledkezhetünk meg az opponensként versenybe szállt hallgatóinkról sem, akik szintén tisztes felkészüléssel elkészített önálló kis tanulmányokkal öregbítették karunk hírnevét.

28 dolgozatot kaptunk bírálatra, így 14 szerző tollából születtek debreceni opponensi vélemények.

Az eredményeink a következők:

2 első helyezés, 3 második helyezés, 2 harmadik helyezés, 5 ezekhez csatlakozó, és további 5 önálló különdíj, 3 kiváló opponensi dj.

Ezúton is mindenkinek gratulálok, és szerzőknek, opponenseknek, témavezetőknek, kísérő résztvevőknek is köszönöm, hogy feláldozták idejüket, befektették az energiát, és végigcsinálták velünk a felkészülést és a rendezvényt.

Idén a két évvel ezelőttit meghaladó szép sikereket értünk el, a következők kerültek fel dicsőségtáblánkra:

Batta Júlia Dóra (I. helyezés + IM különdíj) - konzulense: Dr. Elek Balázs docens
Pesci Marco (I. helyezés + IM különdíj + HM különdíj + HM különdíj) - konzulense: Dr. Sipos Ferenc adjunktus

Simon Alexa (II. helyezés + OBH különdíj) - konzulense: Dr. Elek Balázs docens

Takács Dóra (II. helyezés) - konzulense Dr. Zaccaria Márton Leó adjunktus

Biczó András (II. helyezés) - konzulense: Dr. Papp László adjunktus

Antal Szilvia (III. helyezés) – konzulense Dr. Barta Attila adjunktus

Nagy Róbert (III. helyezés) – konzulense Dr. Nádas György docens

A helyezésekhez járó különdíjak mellett a következő hallgatók nyertek különdíjat (ami azt jelenti, hogy valószínűleg csak egy hajszállal maradtak le a helyezésről):

Boros Sándor – konzulensei Dr. Csécsy Andrea és Dr. Fézer Tamás egyetemi docensek

Csukás Enikő – konzulense Dr. Csűrös Gabriella adjunktus

Erdős István – konzulense Ficsor Krisztina adjunktus

Gulyás Lilla Tünde – konzulense Dr. Sipos Ferenc adjunktus

Varga Dóra – konzulense Dr. Zaccaria Márton Leó adjunktus.

Legjobb opponensi díjat nyertek:

Ábrók Kamilla (Pénzügyi jog I. tagozat)

Buzás Norbert (Büntetőjog II. tagozat)

Joó László Ádám (Jog- és állambölcselet tagozat)

Őszintén gratulálok minden szerzőnek és felkészítő oktatónak – és ne feledjük el: a következő, XXXV. OTDK Állam- és Jogtudományi Szekciójának rendezője 2021 tavaszán a DE ÁJK lesz!

Dr. Balogh Judit

kari TDT-elnök