Debreceni sikerek a Kozma Sándor Emlékpályázaton

2020. június 19. - 10:45
Kozma Sándor, az első magyar koronaügyész emlékére a Legfőbb Ügyész évente országos Tudományos Pályázatot hirdet.

Kozma Sándor, az első magyar koronaügyész emlékére a Legfőbb Ügyész évente országos Tudományos Pályázatot hirdet, amelyen az ügyészi szervezetben dolgozók, valamint joghallgatók vehetnek részt büntetőjogi témájú, illetve valamely büntetőjogon kívüli ügyészi tevékenységgel érintett jogterületet feldolgozó tanulmányaikkal.

A 2020. évre meghirdetett pályázat büntetőjogi területének joghallgatói tagozatában Bodnár Beáta, a Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Karának negyedéves hallgatója A közszereplők becsületének védelme című pályamunkájával első helyezést ért el. Míg az ifjúsági tagozatban dr. Kanyuk Petra Ágnest, a Büntetőjogi és Kriminológiai Tanszék másodéves PhD hallgatóját „Különös kapcsolatok nyomában” – A családi kapcsolatok létesítésével visszaélés tényállásának értékelése a migrációs vonulatú érdekházasságok elleni küzdelemben című pályamunkájáért harmadik helyezéssel, dr. Zsiros Bettinát, a Büntető Eljárásjogi Tanszék másodéves PhD hallgatóját pedig A túlbizonyítás, mint a bírói igazságkeresés anomáliája a büntetőeljárásban című pályamunkájáért Az Ügyészek Országos Egyesülete különdíjával jutalmazták.

A pályázat eredményei az alábbi linken olvashatóak: http://ugyeszseg.hu/repository/mkudok895.pdf

Ezúton is gratulálunk hallgatóinknak!

A tájékoztatót megismertem.