Kari hírek

23 jan
A fogyasztóvédelem újabb dimenziói
Gyermekkorú vagy belátási képességgel nem rendelkező fogyasztók jogvédelme, pénzügyi szolgáltatásokkal, közszolgáltatásokkal szembeni fellépés – hiánypótló kutatási témák eredményeit vitatták meg a Debreceni Egyetem jogi karán.
10 jan
DE ÁJK: a biztos jövő
Nemzetközi oktatógárda, 97 százalékos elhelyezkedési arány, ingyenes elektronikus tananyag, szakminisztériumi ösztöndíj, számos szakirányú, köztük az új fogyasztóvédelmi szakjogász továbbképzés. Jelentkezz a Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Karára!
Elismert debreceni joghallgató
Az ország legjobb három jogászhallgatójának egyike a Debreceni Egyetemen tanul. Szilágyi Gábor az „Aki tényleg hisz az élethosszig tartó tanulásban” című munkájával nyerte el a Jogászdíj pályázat szakmai zsűrijének elismerését.
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Fintelligence Lab-átadás, Sportgazdasági, -menedzsment és Teniszközpont-alapkőletétel, új együttműködések, szakmai konferenciák, jubileumok, nagyköveti látogatás – a Debreceni Egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított októberben is a Díszudvar magazin.
Hivatásuk: bíró
Szituációs gyakorlatok, kreativitás, fejlődés, építő jellegű visszajelzés – megkezdődött a bírói hivatásra felkészítő tréning a Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Karán a Debreceni Törvényszék szakembereinek vezetésével.
Reformjavaslatok a cégek védelmében
A fizetésképtelenségi eljárások és a vállalkozások jogutód nélküli megszűnése kapcsán jelentkező problémákra dolgozott ki megoldási javaslatokat a Debreceni Egyetem jogi kara az Igazságügyi Minisztérium megbízásából.