Kari hírek

Elismert debreceni joghallgató
Az ország legjobb három jogászhallgatójának egyike a Debreceni Egyetemen tanul. Szilágyi Gábor az „Aki tényleg hisz az élethosszig tartó tanulásban” című munkájával nyerte el a Jogászdíj pályázat szakmai zsűrijének elismerését.
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Fintelligence Lab-átadás, Sportgazdasági, -menedzsment és Teniszközpont-alapkőletétel, új együttműködések, szakmai konferenciák, jubileumok, nagyköveti látogatás – a Debreceni Egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított októberben is a Díszudvar magazin.
Hivatásuk: bíró
Szituációs gyakorlatok, kreativitás, fejlődés, építő jellegű visszajelzés – megkezdődött a bírói hivatásra felkészítő tréning a Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Karán a Debreceni Törvényszék szakembereinek vezetésével.
Reformjavaslatok a cégek védelmében
A fizetésképtelenségi eljárások és a vállalkozások jogutód nélküli megszűnése kapcsán jelentkező problémákra dolgozott ki megoldási javaslatokat a Debreceni Egyetem jogi kara az Igazságügyi Minisztérium megbízásából.
A mindennapok joga
Jogtörténet, nemzetközi-, pénzügyi-, büntetőjog, protokoll – többek között ezekben a témákban tartottak előadásokat a Debreceni Egyetem jogi karán szervezett konferencián. A csütörtöki rendezvénnyel már a jövő évi OTDK-ra hangolódtak a hallgatók és oktatóik.
Folytatódik a Science Café
Hat év alatt több mint 70 előadás – töretlen a Debreceni Egyetem tudományos ismeretterjesztő sorozatának népszerűsége. A Science Café idén ősszel is várja az érdeklődőket kéthetente a megszokott helyen, a Fórum Bevásárlóközpont Libri Könyvesboltjában.