Kari hírek

21 jan
Szinte minden a jogról az ÁJK-n
A DE Állam- és Jogtudományi Kara az ötéves osztatlan jogászképzés mellett hároméves igazságügyi igazgatási alapszakra, angol nyelvű European and International Business Law LLM-re és kétéves jogi felsőoktatási szakképzésre egyaránt várja a jelentkezőket.
17 jan
Ismét nyílt nap az ÁJK-n
Újabb nyílt napot tart a Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Kara, ahol szinte minden kiderül a kar képzési és kutatási kínálatáról. A 19-ei rendezvényhez a pályaválasztás előtt álló érdeklődők ezúttal is az interneten keresztül tudnak majd csatlakozni.
03 jan
​​Szerdán nyílt nap az ÁJK-n
Nyílt napokon mutatja be a Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Kara, hogy mit lehet náluk tanulni. Az online formában sorra kerülő rendezvényeken szinte minden megtudható az ÁJK-s képzésekről.
A tudományok mesterei
A 35. Országos Tudományos Diákkonferencia zárásaként kitüntetésátadó ünnepi ülést rendezett szerdán, Budapesten az Országos Tudományos Diákköri Tanács. Az eseményen a Debreceni Egyetem oktatói és hallgatói is elismeréseket vehettek át.
Első helyezés a Alkotmánybírósági Szimulációs Versenyen
Karunk csapata 2021. november 10-én első helyezést ért el az Országos Alkotmánybírósági Szimulációs Verseny (ABSZI(M)) szóbeli döntőjén.
A kutatóműhely-alapító professzor
A kutatóműhely-alapító professzort Balázs Istvánt, a Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Karának professzorát köszöntötték 65. születésnapja alkalmából a karon. Az alkalomra egy jogtörténeti, jogfilozófiai és közigazgatási jogi tanulmányokat tartalmazó kötetet is megjelentettek.
Kitüntetett ÁJK-s hallgató
Jogászdíj elismerésben részesült Herdon István, a DE Állam- és Jogtudományi Karának az előző tanévben végzett hallgatója, aki jelenleg a DE Marton Géza Állam- és Jogtudományi Doktori Iskola nappali tagozatos hallgatója. A doktorandusz győztes pályázatának címe: A vállalkozó joghallgató.
Díjnyertes jogi gondolatok
Véget ért a 35. Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) Állam- és Jogtudományi Szekciójának rendhagyó, „OTDK Plusz” konferenciája a Debreceni Egyetemen. A DE Állam- és Jogtudományi Kara által szervezett kétnapos rendezvényen a tavaszi OTDK legjobbjai szerepeltek.

A tájékoztatót megismertem.