Kari hírek

Reformjavaslatok a cégek védelmében
A fizetésképtelenségi eljárások és a vállalkozások jogutód nélküli megszűnése kapcsán jelentkező problémákra dolgozott ki megoldási javaslatokat a Debreceni Egyetem jogi kara az Igazságügyi Minisztérium megbízásából.
A mindennapok joga
Jogtörténet, nemzetközi-, pénzügyi-, büntetőjog, protokoll – többek között ezekben a témákban tartottak előadásokat a Debreceni Egyetem jogi karán szervezett konferencián. A csütörtöki rendezvénnyel már a jövő évi OTDK-ra hangolódtak a hallgatók és oktatóik.
Folytatódik a Science Café
Hat év alatt több mint 70 előadás – töretlen a Debreceni Egyetem tudományos ismeretterjesztő sorozatának népszerűsége. A Science Café idén ősszel is várja az érdeklődőket kéthetente a megszokott helyen, a Fórum Bevásárlóközpont Libri Könyvesboltjában.
Jogi kutatás a köz szolgálatában
A hatékony kormányzás, illetve az állami erőforrások elosztásának tudományos elméleti és gyakorlati kérdéseit vitatták meg a szakemberek csütörtökön a Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Karán rendezett konferencián.
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Szoboravató, sárgulási felvonulás, jubileumok, kitüntetések, szakmai konferenciák – a Debreceni Egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított májusban is a Díszudvar magazin.
Közös ügy a magánjog
Az egyetemi jegyzetek és a tantárgyak tematikájának összehangolásáról, valamint közös interaktív tesztek kidolgozásáról döntöttek a hazai jogi képzést folytató felsőoktatási intézmények képviselői a Debreceni Egyetem kétnapos konferenciáján.