NKFI-OTKA kutatás az Állam- és Jogtudományi Karon

2020. szeptember 26. - 15:00

2020. szeptember 1-jén, Horváth M. Tamás vezetésével a Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Karán új NKFI-OTKA kutatás indul, amely a gazdasági és társadalmi működés közösségi feltételeit biztosító kormányzati funkciók európai uniós szabályozási keretének mai változási folyamatát vizsgálja. Kiemelt terület az általános gazdasági érdekű szolgáltatások szabályozása és jogalkalmazási gyakorlata, az állami támogatások belső piaccal összeegyeztethetőségének alakulása, valamint az állami tulajdonosi szerep a vállalati gazdaságban. A négy éves projekt a változási folyamat nemzetközi és nemzeti szintű meghatározottságának feltárását célozza, rámutatva a befolyásoló szabályozási környezetben a tagállamok mérlegelési jogkörének bővülésére.

A tájékoztatót megismertem.