Debreceni nyertesek a Kozma Sándor Emlékpályázaton

2019. június 12. - 06:15

Kozma Sándor, az első magyar koronaügyész emlékére a legfőbb ügyész évente országos tudományos pályázatot hirdet, amelyen az ügyészi szervezetben dolgozók, valamint joghallgatók vehetnek részt büntetőjogi témájú, illetve valamely büntetőjogon kívüli ügyészi tevékenységgel érintett jogterületet feldolgozó tanulmányaikkal.

A 2019. évre meghirdetett pályázat joghallgatói tagozatán a Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Karának két harmadéves hallgatója is díjazott lett. Bodnár Beáta A környezet büntetőjogi védelmének aktuális kihívásai című dolgozatával második, Kőhalmi Máté István Fiatalkorúság a büntetőjogban címmel írt pályamunkájával pedig harmadik helyezést ért el.

Az eredményhirdetésre és a díjak átadására 2019. június 11-én, az Ügyészség Napja alkalmából a Legfőbb Ügyészségen tartott ünnepi rendezvény keretében került sor.

Ezúton is gratulálunk hallgatóinknak!