Angol nyelvű tudományos ülés a DE ÁJK-n

2018. december 05. - 13:15

A szabadságvesztés büntetés és végrehajtásának aktuális kérdései (Current Issues of Imprisonment and its Execution) címmel rendezte meg kerekasztal-beszélgetését a Büntetőjogi és Kriminológiai Tanszék 2018. december 5-én.

A rendezvény keretében a résztvevők a büntetés-végrehajtási rendszer kérdéseit vitatták meg. Az angol nyelvű tudományos ülésen Francesca Torlone, a Firenzei Egyetem oktatója a biztonság és a nevelés büntetés-végrehajtási rendszerben való szerepéről, érvényesülési lehetőségeiről tartott előadást, míg Pesci Marco, a DE ÁJK hallgatója a hazai rendszer történeti fejlődésébe engedett betekintést, valamint az Emberi Jogok Európai Bíróságának gyakorlata fényében vetett fel vitaindító gondolatokat.