Egységes, osztatlan képzés

A 2006-ban bevezetett többciklusú képzési rendszerbe nem tartozó képzések (pl. orvosképzés, jogászképzés) továbbra is a hagyományos 10-12 féléves képzési idő alatt kínálnak mesterfokozatot. Az egységes, osztatlan képzési szakok esetében alapképzésben nem szerezhető fokozat. Egységes, osztatlan képzésre a hallgatók a középiskolai érettségit követően azonnal jelentkezhetnek, nincsen szükség alapfokozatra a képzésben való részvételhez. Az egységes, osztatlan rendszerben megmaradó képzések magas presztízsű diplomát kínálnak, ahol az adott hivatás ismereteinek elsajátításához olyan komplex tudás szükséges, mely csak egy zárt, egységes, alap- és mesterszakra nem bomló képzési rendszerben valósítható meg.