Díjazott debreceni pályamunkák a Mailáth György Tudományos Pályázaton

2017. december 08. - 08:00

2017-ben is megrendezésre került az Országos Bírósági Hivatal által meghirdetett Mailáth György Tudományos Pályázat. A pályamunkákat polgári jogi, büntetőjogi, bírósági általános igazgatási, valamint munkajogi, közigazgatási jogi és európai jogi szekciókban fogadták. Az érdeklődők joghallgatói, illetve bírósági tagozatban pályázhattak elkészült műveikkel. Az eredményhirdetésre december 8-án került sor az Országos Bírósági Hivatal Consilium Peritorum című rendezvényén, melyre meghívást kaptak a döntős munkák írói is. A Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Karról két hallgató is díjazásban részesült. Dr. Bagossy Mária PhD hallgató bírósági tagozatban, büntetőjogi szekcióban I. helyezett lett, míg Kovács Patrik Zsolt joghallgatói tagozatban, polgári jogi szekcióban II. helyezést ért el.