Prof. Dr. Csécsy György Hatvani-díjas

2017. október 27. - 13:15
Debrecen Város Hatvani-díja elismerést adományozott nemzeti ünnepünk alkalmából a közgyűlés Csécsy György egyetemi tanárnak.

Az 1956-os forradalom és szabadságharc kezdetének 61., valamint a Magyar Köztársaság kikiáltásának 28. évfordulója tiszteletére Debrecen önkormányzata ünnepi közgyűlést tartott a Kölcsey Központ Báltermében hétfőn. A megemlékezés mellett ekkor került sor a város Csokonai-, Hatvani-, Hajós Alfréd-, valamint Boncz László-díjainak átadására is.

Ebből az alkalomból a közgyűlés Debrecen Város Hatvani-díja elismerést adományozott Csécsy György egyetemi tanárnak.

Prof. Dr. Csécsy György több mint három évtizede dolgozik a jogi felsőoktatásban, meghatározó szerepe volt a debreceni jogászképzés újraindításában. A Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Doktori Iskolájának alapító törzstagja, a kar habilitációs tanácsának tagja. Munkásságát számos kitüntetéssel ismerték el, emellett több hallgatói elismerés birtokosa. Ezek közül a legfontosabbnak a három alkalommal elnyert, Az Év Tanára hallgatói kitüntetést tartja.

Gratulálunk az elismeréshez Professzor Úrnak!