Dr. Sólyom Péter

Tudományos publikációk

Egyéb információ

Bemutatás:
Sólyom Péter 2005 szeptembere óta a DE ÁJK oktatója. Nyolc évig tanított jogbölcseletet és államelméletet a Szabadfalvi József vezette Jogbölcseleti és Jogszociológiai Tanszéken, 2013. július 1. óta a DE ÁJK Alkotmányjogi Tanszékének egyetemi adjunktusa. Tudományos munkássága a jogelméleti vizsgálódások és a közjogi dogmatika közötti kapcsolatok feltárására irányul. Kutatásai során a magyar és a német jog- és államelméleti hagyomány vizsgálata mellett a közjogi alapfogalmak újraértelmezésére, illetve az alapjogi gyakorlat problémáira is figyelmet fordít. Rendszeresen tart szabadon választható kurzusokat és az érdeklődő hallgatók számára tömbösített hétvégi szemináriumokat. Doktori disszertációját Alkotmány és politikai integráció címmel a miskolci Deák Ferenc Állam- és Jogtudományi Doktori Iskolában védte meg 2012 októberében. A Fundamentum emberi jogi folyóirat szerkesztője, a Somló Bódog Társaság alapítója és titkára, a Nemzetközi Jogfilozófiai Társaság (IVR) német szekciójának tagja. Somló Bódog tudományos hagyatékát feldolgozó Andreas Funkéval közösen szerkesztett könyve 2013-ban jelent meg Verzweifelt objektiv címmel a Böhlau kiadónál. 2014-ben az OEAD posztdoktori ösztöndíjával a Bécsi Egyetemen és a Hans Kelsen Institutban folytatott kutatásokat. A német közjogtudomány történetével fogalkozó könyve, Jogászi módszer és politika címmel 2016-ban jelent meg a Gondolat Kiadónál.

Oktatott tárgyak:
Alkotmányjog I. II. III.