Dénes Iván Zoltán: A megosztó válság: 2006 ősz

A tanulmánykötet szerzői a 2006 őszén zajlott magyarországi politikai zavargások következményeit próbálják felmérni elemzéseikben. Az első rész írásai arra keresnek választ, hogy a politikai szereplőknek, elsősorban a köztársasági elnöknek és a nagy gyűjtőpártoknak milyen dilemmákkal kellett szembenézniük a válság során. A második rész a szabadság és a rend határaival, a rendőri fellépés jogos vagy jogtalan voltának kérdésével, az egyesülési törvénnyel és a tömegjelenségekkel foglalkozó tanulmányokat tartalmaz. A harmadik részben a kötet szerkesztőjének írása rekonstruálja a különböző válságértelmezési elbeszéléseket, s igyekszik meghatározni a bennük megnyilvánuló ön- és ellenségképeket.