Az OTKA támogatással megvalósuló "Összehasonlító kártérítési jog, különös tekintettel az európai magánjog új irányaira" elnevezésű kutatás az európai térségre fókuszálva, mégis globálisan (az amerikai, az ázsiai és az afrikai kontinens meghatározó jogrendszereit is a vizsgálódások fókuszába állítva) elemzi napjaink kártérítési jogát, a jogfejlesztés európai irányainak megtalálása érdekében. A 2012-2015 között folyó kutatómunka legfontosabb hozadéka egy angol nyelvű monográfia megjelentése a témában, valamint az ehhez kapcsolódó, ezt megelőző tanulmányok elkészítése, hazai és nemzetközi konferencia szereplések. A Karon 2013 őszén indul útjára angol nyelvű szabadon választható tárgyként a "Comparative tort law" kurzus, amely a Karra látogató külföldi hallgatók mellett magyar joghallgatók számára is lehetőséget kínál arra, hogy a projektben feltárt legújabb kutatási eredményekkel megismerkedjenek.