Városi kormányzás közepes városokban és várostérségekben

2012 és 2015 között az OTKA K 101147 számú pályázat keretében a Pénzügyi Jog és Közmenedzsment Tanszéken valósul meg a „Városi kormányzás közepes városokban és várostérségekben” elnevezésű kutatási projekt. A város és tágabb környezete közszektor-igazgatása állami, magán és közösségi szereplők részvételével folyik. Az ő kapcsolatrendszereik egyrészt tágabbak, másrészt puhábbak a településföldrajzi vagy közigazgatási értelemben vett városok, körzetek keretei által jellemezhető viszonyokhoz képest. Ugyanakkor széles skálán mozgó funkciókat hálózatokban látnak el, amelyeket egyszerűen a szokásos települési és térségi társulásokkal már nem lehet leírni. A kutatás ennek a jelenségnek a leírását, értelmezését és közigazgatási következményeinek elemzését célozza. Ebből különösen a hagyományos értelemben vett helyi önkormányzati rendszer alakulására gyakorolt hatások feltárása a várható és operacionalizálható. A kutatások eredményeképpen megjelent a Jelenségek c. könyv. A könyv adatai a következőek: Horváth. M. Tamás (szerk.): Jelenségek- a városi kormányzás köréből, Budapest-Pécs, Dialóg Campus, 280.p. ISBN: 978-615-5376-08-5. A kutatásokról bővebben az alábbi oldalon tájékozódhat.