2015-2017 között OTKA pályázat keretében valósul meg “Az egyenlő foglalkoztatás követelménye a változó munkajogi elvárásokat tükröző HR tendenciák keretei között” című kutatási projekt. A kutatás témájának kiindulópontja az emberi erőforrás menedzsment kialakulásakor a foglalkoztatás hatékonyságának növelése volt, ami egyértelműen tükrözi a gazdasági megfontolások megjelenését a munkaviszonyokban. A gazdasági válság hatására csökken a munkáltatóknak a munkavállalók jóléti kiadásaira fordított kerete, míg a hatékonyság növelése még fontosabb, mint jó gazdasági lehetőségek között. A nemzetközi szintéren hasonló folyamatok mennek végbe, melynek kiindulási alapja szintén a gazdasági recesszió hatására kialakult foglalkoztatási helyzet. A munkajog sajátos szociális védelmi funkciója és a gazdasági igények között ellentmondás feszül, amit a nemzetközi munkajogban a „flexicurity” megközelítés kidolgozásával igyekeznek áthidalni. A kutatás során ezen ellentmondásokra igyekszik a kutatócsoport megoldási alternatívákat találni.