A releváns külföldi megoldások feltárását célozta a magánjog területén "Az osztrák és német társasági jog intézményrendszerének jogösszehasonlító és jogdogmatikai elemzése." A 2012. december 31-én lezárult projekt 5 éves kutatómunka eredményeit összegzi és tárja az érdeklődők elé. Eredményei több szinten jelennek meg a tudományos életben: szakmai folyóiratokban való publikálás, monográfia és előadások formájában.
A program a társasági jog területén új ismeretek összefoglalását vállalta (az osztrák és német társasági jog témájában). A külföldi joggyakorlatot, a német jogdogmatikai háttérrel együtt elemzi. A kutatás során a hazai és a külföldi (osztrák-német és magyar) kapcsolódó szakirodalmi források feltárására került sor, teljességre törekvő bibliográfiával, valamint német-magyar társasági szószedettel. A jogösszehasonlító módszerrel az összefüggések megvilágítása a magyar jogban közvetlenül is hasznosulhat. Az egyetemi oktatásban is hasznosulnak az eredmények, új oktatási technikák és modellek bevezetésével (pl. multimédiás tananyagok elkészítése és felhasználása). A kutatók kiemelt célja volt a hazai és nemzetközi együttműködés kialakítása és megerősítése, az élő szakmai konzultáció.