Kari hírek

Debreceni sikerek a XIV. Országos Munkajogi Perbeszédversenyen
2017. április 28-án rendezték meg idén a nagy hagyományokkal bíró Országos Munkajogi Perbeszédversenyt.
Faültetés az összetartozás jegyében
Hárs, kőris és juharfákat ültetett szerdán az Állam és Jogtudományi Kar tizenkét tanszéke és egy szakcsoportja a Debreceni Egyetem Kassai úti campusán.
IM támogatott kutatócsoportok konferenciája
Az Igazságügyi Minisztérium által támogatott, "A jogászképzés színvonalának emelését célzó programok" keretében mutatják be eredményeiket.
A jogászképzés erősítése hosszú távú befektetés
Az Igazságügyi Minisztérium által támogatott kutatási és oktatásfejlesztési tevékenységének eredményei az ország több karán kerülnek bemutatásra.
Meghívó az "Eljárásjogi kodifikáció - nemzetközi hatások" c. konferenciára
Az ÁJK Büntető Eljárásjogi Tanszéke tisztelettel meghívja az "Eljárásjogi kodifikáció - nemzetközi hatások" c. tudományos konferenciára.
Meghívó „A Jogtudományi gondolkodás értékelkötelezettsége” c. konferenciára
A DE ÁJK Államelméleti Műhelye és a Somló Bódog Társaság „A Jogtudományi gondolkodás értékelkötelezettsége” címmel rendez konferenciát
Debreceni a legjobb felperes
Immár kilencedik alkalommal szerveztek Országos Polgári Jogi Jogesetmegoldó és Activity Versenyt, melynek idén a Szegedi Tudományegyetem adott helyet.
Rákosi börtönei Debrecenben
Valódi bitófa és eredeti tárgyakkal berendezett börtöncella idézi meg az ötvenes évek büntetés-végrehajtási intézeteit és az internálótáborok világát a Debreceni Egyetem jogi karán nyílt vándorkiállításon.
29 már
Sikeres szereplés a XXXIII. OTDK-n
2017. március 29-31. között az ME ÁJK szervezésében megrendezésre került a XXXIII. OTDK Állam- és Jogtudományi Szekciója.
21 már
XI. Jogász Állásbörze
Országos Jogász Állásbörzét tart az ELTE ÁJK, 2017. március 21-22., kedd-szerda napjain, 11-18 óra között.