Kari hírek

Meghívó 'A menekültügyi ítélkezés európai jogi kihívásai' c. konferenciára
A Debreceni Törvényszék szeretettel meghívja az érdeklődőket "A menekültügyi ítélkezés európai jogi kihívásai" c. tudományos konferenciájára.
Ahonnan a legjobb jogászok indultak
Látta már hol tanulnak a debreceni jogászhallgatók? Felejthetetlen kisfilm készült hazánk legjobb vidéki jogi képzőhelyéről, a Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Karáról.
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Új műszaki laboratórium, DEMEK-jubileum, Szent László konferencia, doktoravató, Food Day, Sárgulás– az egyetem legfontosabb eseményeiről tudósított májusban is a Díszudvar magazin.
Jogi doktoranduszok Debrecenben
Trócsányi László igazságügyi miniszter részvételével rendezte meg XIV. Doktorandusz Konferenciáját pénteken a Debreceni Egyetem Marton Géza Állam- és Jogtudományi Doktori Iskolája.
A „Debreceni modell”
Hazánkban egyedülálló kutatási programot indít a Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Kara a Debreceni Törvényszékkel közösen a hatékony ítélkezés alapjainak teremtésére.
Pályázati felhívás
Polgári Jog című szakmai folyóirat pályázatot hirdet egyetemi hallgatók és a doktori iskolák hallgatói számára.
Újabb sikerek - Országos Büntetőjogi Perbeszédverseny
2017. május 5-én került megrendezésre az Országos Büntetőjogi Perbeszédverseny a Kúrián, a Károli Gáspár Református Egyetem jogi kara szervezésében.
Határtalan jogtudomány
Az aktuális jogi kérdéseket vitatták meg a Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Kar és a Kijevi Jogi Egyetem közös nemzetközi konferenciáján, melyet nyolcadik alkalommal szerveztek meg közösen.
Debreceni sikerek a XIV. Országos Munkajogi Perbeszédversenyen
2017. április 28-án rendezték meg idén a nagy hagyományokkal bíró Országos Munkajogi Perbeszédversenyt.
Faültetés az összetartozás jegyében
Hárs, kőris és juharfákat ültetett szerdán az Állam és Jogtudományi Kar tizenkét tanszéke és egy szakcsoportja a Debreceni Egyetem Kassai úti campusán.