Kari hírek

Kinevezték az egyetem új professzorait
A Debreceni Egyetem 12 új professzora is átvehette egyetemi tanári kinevezését az Innovációs és Technológiai Minisztérium felsőoktatásért, innovációért és szakképzésért felelős államtitkárától a kedden, Budapesten rendezett ünnepségen.
A kutatóműhely-alapító professzor
A kutatóműhely-alapító professzort Balázs Istvánt, a Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Karának professzorát köszöntötték 65. születésnapja alkalmából a karon. Az alkalomra egy jogtörténeti, jogfilozófiai és közigazgatási jogi tanulmányokat tartalmazó kötetet is megjelentettek.
Kitüntetett ÁJK-s hallgató
Jogászdíj elismerésben részesült Herdon István, a DE Állam- és Jogtudományi Karának az előző tanévben végzett hallgatója, aki jelenleg a DE Marton Géza Állam- és Jogtudományi Doktori Iskola nappali tagozatos hallgatója. A doktorandusz győztes pályázatának címe: A vállalkozó joghallgató.
Maszkot fel!
Kötelező a szájat és orrot eltakaró maszk viselése 2021. szeptember 22-étől, szerdától kezdődően a Debreceni Egyetem valamennyi dolgozója és hallgatója részére munkaidőben és a tanítási időben az e tevékenységekre szolgáló helyiségekben, valamint a közlekedő és kiszolgáló helyiségekben.
Bolyai-ösztöndíjas fiatal kutatóink
A Debreceni Egyetem 14 fiatal kutatója nyerte el a Bolyai János Kutatási Ösztöndíjat. Az idei nyertes pályázókat szeptember 16-án Budapesten, a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) Székházában rendezett ünnepségen köszöntötték.
Díjnyertes jogi gondolatok
Véget ért a 35. Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) Állam- és Jogtudományi Szekciójának rendhagyó, „OTDK Plusz” konferenciája a Debreceni Egyetemen. A DE Állam- és Jogtudományi Kara által szervezett kétnapos rendezvényen a tavaszi OTDK legjobbjai szerepeltek.
24 aug
ÚNKP - ösztöndíj a kiválóknak
Több mint 300 millió forint ösztöndíjat nyertek a Debreceni Egyetemről benyújtott sikeres pályaművek az Új Nemzeti Kiválóság Program 2021-2022-es tanévre meghirdetett pályázatain.

A tájékoztatót megismertem.