Kari hírek

Átálltak a távoktatásra
A Debreceni Egyetem mind a 14 karán elkezdődött a távoktatás március 23-án. A veszélyhelyzet miatt elrendelt új rend az intézményben mintegy 30 ezer hallgatót és több mint ezerötszáz oktatót érint. A Szenátus döntése nyomán a tavaszi félév – szükség esetén – meghosszabbítható augusztus 31-éig.
18 már
Jól halad a távoktatás kidolgozása
A Debreceni Egyetem mind a 14 karán folyamatban van a távoktatáshoz szükséges kurzusok és digitális tananyagok készítése. Az oktatóknak az intézmény Multimédia és E-learning Technikai Központja (METK) nyújt segítséget, hogy március 23-tól minden szakon elkezdődhessen az oktatás.
16 már
Egyetemi kitüntetések
Az 1848/49-es forradalom és szabadságharc 172. évfordulója alkalmából a Debreceni Egyetem vezetése az intézmény több mint 100 munkatársát részesítette elismerésben. A kitüntetéseket a megemlékezés elhalasztása miatt későbbi időpontban adják át.
06 már
Miért kell védenünk a magyar földet?
Komoly vita zajlik hazánk, illetve az Európai Unió között arról, hogy Magyarországon vásárolhassanak-e földet azok, akik nem itt élnek, gazdálkodnak és csak befektetésként tekintenek a termőföldre. Erről beszélt a Debreceni Egyetemen az Agrárminisztérium közigazgatási államtitkára.
30 jan
DE ÁJK - Jogos választás
Még több államilag finanszírozott hely, nemzetközi oktatógárda, 97 százalékos elhelyezkedési arány, ingyenes elektronikus tananyag, számos szakirányú, köztük a fogyasztóvédelmi és sportjogi szakjogász továbbképzés - Jelentkezz a Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Karára!
Kezdődnek a téli diplomaosztók
Az Általános Orvostudományi Kar végzőseinek ünnepségével hétvégén megkezdődnek a Debreceni Egyetem téli diplomaosztói, amelyeken 9 kar csaknem 1700 végzőse veheti át oklevelét.
Tudomány határok nélkül
Csaknem száz fiatal kutató mutatta be tudományos eredményeit a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kara, valamint Állam- és Jogtudományi Kar közös konferenciáján. A nemzetközi tanácskozáson több tudományterület képviseltette magát.
Nemzetközi perbeszédverseny
Több mint száz csapat részvételével került megrendezésre az FDI Moot elnevezésű nemzetközi perbeszédverseny, amelyen idén a DE-ÁJK csapata részt vett.
Kinevezések az egyetemen
Újabb tíz egyetemi tanára van a Debreceni Egyetemnek. A professzorok kedden vették át kinevezésüket Szilvássy Zoltán rektortól a Főépületben tartott rendezvényen.
Jogi Innovációs Nap | Legal Innovation Day
A jogi szolgáltatások környezete napjainkban folyamatosan változik. Milyen hatással van ez a szakmára?

A tájékoztatót megismertem.