Kari hírek

ÁJK-diplomával a kézben
Diplomaosztót tartott a Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Kara szombaton az intézmény Díszudvarán. Összesen 224 nappalis és levelezős végzős vette át az ünnepségen az oklevelét.
Csécsy György (1952-2022)
Életének 70. évében 2022. május 21-én elhunyt Csécsy György, Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Kar iskolateremtő professzora.
Marton Géza emlékkonferencia
A DE Marton Géza Állam- és Jogtudományi Doktor Iskolája a 2022. június 10-én (pénteken) 9 órakor kezdődő Marton Géza emlékkonferenciát rendez.
Központban a jogász doktoranduszok
Doktorandusz Konferenciát tartott a Debreceni Egyetem Marton Géza Állam- és Jogtudományi Doktori Iskola. A pénteki rendezvényen az ország jogi doktori iskoláinak doktoranduszai és doktorjelöltjei 9 szekcióban, összesen 73 előadást tartottak.
Gyászhír
Megrendülve és mély fájdalommal tudatjuk, hogy Prof. Dr. Csécsy György egyetemi tanár, szombat hajnalban eltávozott az élők sorából.
Fókuszban a reziliencia
A tágan értelmezett ellenállóképességről, azaz a rezilienciáról beszéltek a téma szakértői a Debreceni Egyetemen. Elsősorban azt vizsgálták, mik lehetnek azok a praktikus egyéni és társadalmi megoldások, amelyekkel ez a képesség fejleszthető.
Sikerek a Munkajogi Perbeszédversenyen
A Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Karának hallgatóiból álló csapat nyerte meg a XVII. Országos Munkajogi Perbeszédversenyt. Egyéniben a legjobb felperes és a legjobb bíró kategóriában is a DE ÁJK hallgatói győztek.
Jogászhallgatók országos sikere
Megnyerte a Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Karának joghallgatóiból álló csapat a Miskolci Egyetemen rendezett II. Országos Miskolci Jogi Disputa Versenyt. A háromtagú alakulat a Pro kategóriában bizonyult a legjobbnak.
MEFOB-sikerek hegyikerékpárban és aerobikban
Két aranyérmet szereztek a Debreceni Egyetem sportolói az elmúlt napok MEFOB viadalain. Porcsin Levente hegyikerékpárban, míg az aerobik csapat dance aerobik kategóriában nyert egyetemi bajnoki címet.

A tájékoztatót megismertem.