Kari hírek

13 jan
Online nyílt nap a debreceni jogi karon, január 13-án!
11 jan
Érdekel a jog, de még nem döntöttél?
Online nyílt napot tart a Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Kara január 13-án, melynek keretében egyebek mellett ismertetik a felvételi követelményeket, valamint bemutatják a karon elérhető képzési kínálatot.
07 jan
Online nyílt nap a debreceni jogi karon, január 13-án!
​​​​​​​Érdekel a jog világa, de még vannak kérdéseid? Akkor nyílt napunk pont Neked való!
Az egyetem új professzorai
Egyetemi tanári kinevezésről szóló okiratokat adtak át ünnepélyes keretek között a Debreceni Egyetem (DE) Főépületében szerdán. Az intézmény új professzorai talárba öltözve kapták meg oklevelüket.
A „zászlóshajó” a jogászképzés
A Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Karának dékánja szerint képzéseik elsősorban azért sikeresek, mert a hallgatók kis csoportokban, a régió meghatározó igazságszolgáltatási és közigazgatási szerveinél sokéves gyakorlattal rendelkező szakemberektől sajátíthatják el az ismereteket.
Online Nyílt Napok elérhetősége
Interneten keresztül, online érhetők el a nyílt napjaink
A Debreceni Egyetem új doktorai
A koronavírus járvány miatt idén elmarad az őszi doktor- és díszdoktoravató ünnepség, amely minden évben a novemberi Magyar Tudomány Ünnepe programsorozat záróeseménye a Debreceni Egyetemen. Cikkünkben ismertetjük a doktori fokozatot szerzők névsorát.
Új egyetemi professzorok a DE-n
Tizenkét egyetemi tanárral gyarapodott a Debreceni Egyetem professzori gárdája. A köztársasági elnök szeptember 1-től 9, november 1-i hatállyal pedig 3 új kinevezésről döntött – adta hírül a Magyar Közlöny.
A digitális oktatásról
A Debreceni Egyetem hallgatói elégedettek az intézmény e-learning rendszerével. Ez derült ki a Gazdaságtudományi Kar által kezdeményezett intézményi felmérésből, amelyben a 2019/20-as tanév II. félévében, a járványhelyzet miatt bevezetett digitális oktatásról kérdezték a diákokat.

A tájékoztatót megismertem.