Elismert debreceni joghallgató

2018. december 11. - 13:12
Az ország legjobb három jogászhallgatójának egyike a Debreceni Egyetemen tanul. Szilágyi Gábor az „Aki tényleg hisz az élethosszig tartó tanulásban” című munkájával nyerte el a Jogászdíj pályázat szakmai zsűrijének elismerését.

Szerzett már műszaki menedzser és gépészmérnök diplomát, a Debreceni Egyetem Állam- és  Jogtudományi Kara mellett pedig még jelenleg is két további felsőoktatási intézmény hallgatója. Nem véletlen, hogy az élethosszig tartó tanulásról szóló pályázatával a legjobb három közé kertült Szilágyi Gábor az Év fiatal tehetsége joghallgató kategóriában a Wolters Kluwer Jogászdíj pályázatán.

Miért tanul ennyi mindent, és hogyan szeretné hasznosítani a különböző területekről megszerzett ismereteit? Erről kérdezte a fiatal tehetséget Bajkó Kinga, a DEHDK Sajtóiroda munkatársa. Az interjú a DEHÖK oldalán érhető el.

Sajtóiroda-TB