Tisztességes eljárás – összehasonlító jogi perspektívában

Karunk oktatója, Bencze Mátyás is publikált abban az elméleti és gyakorló jogászok kutatásait összegző angol nyelvű tanulmánykötetben, amely most jelent meg a neves Springer kiadó gondozásában.

matyi.jpgA kötetben szereplő tanulmányok a bírói függetlenség és a tisztességes különböző aspektusait vizsgálják összehasonlító módszerrel, hogy képet adjanak azokról a nemzetközi trendekről, melyek e két alapvető követelmény összefüggéseit az utóbbi években-évtizedekben jellemzik.

A kötet bemutatja és elemzi azon szociológiai, kulturális és politikai tényezőket is, melyek hatást gyakorolhatnak a törvényhozásra, a fair eljárást biztosító jogokra, illetve a bírói hatalmi ág egészére. Számos témakört lefedve nyújt betekintést a tisztességes eljárás koncepciójába a különböző jogrendszerekben. A kötetet a szegedi jogi kar Összehasonlító Jogi Intézetének igazgatója, Badó Attila szerkesztette.

Részletesebb tartalmi ismertetőt a kötetről az alábbi linkre kattintva talál .