Tárgyaláslátogatás a Közigazgatási és Munkaügyi Bíróságon

A Közigazgatási Jogi Tudományos Diákkör 2015. május 12-én tartott ülése keretében a debreceni Közigazgatási és Munkaügyi Bíróságon jártunk tárgyaláslátogatáson. Az általunk választott ügy tárgyát közlekedési bírság megfizetése képezte.

A felperes egy magánszemély volt, az alperesi oldalon pedig a Budapesti Rendőr-főkapitányság állt.
A tárgyalás megkezdése előtt az ügyet tárgyaló bíró részletesen és objektíven felvázolta a per előzményeit és a jogi kérdéseket, a tárgyalás végén pedig a mi véleményükről is érdeklődött.
Igazán érdekes és egyben felelősségteljes a közigazgatási joggal összefüggő bírói munka. A bírónak a lehető legjobb és legigazságosabb ítéletet kell meghoznia, hiszen emberek sorsáról van szó.

Kiss Nikolett
igazgatásszervező hallgató