Egy közigazgatási kutatás kezdő lépései

2015. október 28-án, az Állam és Jogtudományi Kar Tudományos Hetéhez illeszkedve, a Közigazgatási Jogi Tanszék és a Közigazgatási Jogi Tudományos Diákkör szervezésében, valamint a Társadalomtudományi Könyvtár közreműködésével került megrendezésre az „Egy közigazgatási kutatás kezdő lépései: a megfelelő források feltérképezése és eredményes használata” című szakmai rendezvény.

A Társadalomtudományi Könyvtár jogi szakreferense, Magyari Tamásné nyújtott betekintést azokba a praktikus ismeretekbe, amelyek ismerete és helyes használata nagyban megkönnyítheti akár egy TDK munka, akár egy szakdolgozat kutatási folyamatát. Elsajátíthattuk a források feltérképezésének lehetséges menetét, továbbá megismerkedtünk a Debreceni Egyetem Egyetemi és Nemzeti Könyvtár adatbázisainak használatával, valamint olyan forrásokkal, mint a Google Scholar, vagy az Országgyűlés Könyvtárának adatbázisa. A fentieken túl betekintést nyertünk abba is, hogy milyen szempontrendszer alapján kerülnek elhelyezésre a jogi munkák és szakkönyvek a könyvtárban, és hogy hol találjuk meg a közigazgatási kutatásokhoz legfontosabb szakmai anyagokat.
Az előadás informatív és érdekes volt, köszönjük a lehetőséget a könyvtár dolgozóinak.

2015. október. 29. Papp Eszter
tanszéki demonstrátor