Közigazgatási Jogi Tanszék

ikon_munkatarsak.png Tanszéki munkatársaink
ikon_dokumentumtar.png Tanszéki dokumentumtár
ikon_oktatott_targyak.png Oktatott tárgyak

Karunkon Dr. Balázs István egyetemi tanár vezetésével jött létre a Közigazgatási Jogi Tanszék, melynek oktatási profilja az eltelt évek során fokozatosan bővült. Jelenleg a jogászképzésben a Közigazgatási jog Általános Rész és Közigazgatási Jog Különös Rész nevű tárgyat, az igazgatásszervező képzésben a Közigazgatás alapintézményei, a Közigazgatási jog és a Helyi önkormányzatok nevű tárgyakat oktatjuk. A mesterképzés keretében szintén több tárgyat oktat tanszékünk, és emellett több kosaras tárgyat is jegyez, így a Közigazgatási büntetőbíráskodást vagy az Összehasonlító közigazgatási jogot. A tárgyak jelentős részében az előadások anyagát a tanszék oktatói által írt egyetemi tankönyvek képezik. A tanszék kutatási profiljába főként a közigazgatási jog általános részéhez kapcsolódó témák tartoznak.