Eredményeink a XXIX. OTDK Állam- és Jogtudományi szekciójában

2009. április 6-8. között az ELTE ÁJK szervezésében zajlottak le a XXIX. OTDK Állam- és Jogtudományi Szekciójának rendezvényei.

A 33 tagozatban - a nevezett dolgozatok számához igazodó számban - összesen 10 zsűritaggal képviseltettük magunkat (Dr. Szabó Béla, Dr. Gyekiczky Tamás, Dr. Blaskó Béla, Dr. Árva Zsuzsanna, Dr. Wiener György, Dr. Horváth M. Tamás, Dr. Várnay Ernő, Dr. Fodor László, Dr. Balogh Judit és - nálunk is fennálló további jogviszonya alapján - Dr. Görgényi Ilona révén).

Karunk képviseletében 2009-ben 26 szerző 28 dolgozattal szerepelt a megmérettetésen (a nevezhető dolgozatok számát a Szakmai Bizottság mindig konszenzusos alapon határozza meg, az eddigi eredmények alapján három csoportba sorolva a karokat ("nagy kar" = 50-50 dolgozat, "közepes kar" = 30-30 dolgozat, "kis kar" = 20-20 dolgozat), amelyek közül mi a közepesbe tartoztunk.) A szekcióba összesen 307 dolgozatot neveztek, végül 301 dolgozatot mutattak be.

A debreceni joghallgatók közül a következő szerzők pályáztak:

  • Alföldi Ágnes Dóra (témavezetője: Fézer Tamás és Törő Emese)
  • Ábrók Annamária (témavezetője: Csűrös Gabriella)
  • Bancsi Zsolt József (2 dolgozat) (témavezetője: Mihajlov Dobromir ill. Rab Henriett)
  • Bartha Csongor (témavezetője: Siska Katalin)
  • Duró Edit (témavezetője: Árva Zsuzsanna)
  • Fehér Mariann Andrea dr. (témavezetője: Rab Henriett)
  • Hajdu Hanga Mária (témavezetője: Madai Sándor)
  • Ittzés Dávid (témavezetője: Szemesi Sándor)
  • Kertész Máté (témavezetője: Csécsy Andrea)
  • Kovács Zsuzsa Gyöngyvér (2 dolgozat!) (témavezetője: Madai Sándor ill. Kardos Sándor)
  • Lukács Nikolett (témavezetője: Balogh Judit)
  • Oláh Edit (témavezetője: Madai Sándor)
  • Orvos Ágnes (témavezetője: Árva Zsuzsanna)
  • Sárközy István (témavezetője: Fodor László)
  • Sógor Ildikó (témavezetője: Várnay Ernő)
  • Szelkó Éva Orsolya (témavezetője: Varju Márton)
  • Szilágyi Bernadett (témavezetője: Csűrös Gabriella)
  • Szilágyi Emese (témavezetője: Mező István)
  • Sztancs Edit (témavezetője: Kardos Sándor)
  • Tapoti Krisztina (témavezetője: Árva Zsuzsanna)
  • Tóth Andrea Noémi (témavezetője: Pápai-Tarr Ágnes)
  • Tóth Viktória (témavezetője: Biró Gyula)
  • Vajda Andrea Judit ((témavezetője: Csűrös Gabriella)
  • Végső Csilla (témavezetője: Varju Márton)
  • Zaccaria Márton Leó (témavezetője: Nádas György)
  • Zákány Judit (témavezetője: Csécsy Andrea és Fézer Tamás)

Opponensként versenybe szállt hallgatóink szintén tisztes felkészüléssel elkészített önálló kis tanulmányokkal öregbítették karunk hírnevét. Az általunk nevezettnek megfelelő számú, azaz 28 dolgozatot kaptunk bírálatra, a bírálók idén a következők voltak:
Alexa Péter (2 dolgozat), Bernáth Lajos, Boda Rózsa (2 dolgozat), Burai Flóra, Hajdu József Ákos (2 dolgozat), Károlyi Éva (2 dolgozat), Köles Márk (2 dolgozat), Kőmíves Péter Miklós, Lengyel András, Magyar Viktória (2 dolgozat), Máté Gergely, Megyaszai Georgina (2 dolgozat), Morvai Gábor (2 dolgozat), Nagy Orsolya, Németh Zoltán (2 dolgozat), Szalók Ádám (2 dolgozat), Zoványi Nikolett (2 dolgozat).

Dolgozatainkkal 1 első, 6 második és 2 harmadik helyezést nyertünk, további egy különdíjat és négy kiváló opponensi díjat szereztünk meg.

Díjazott hallgatóink 2009-ben:

  • Sógor Ildikó (V. évf.) "Európa-jogi tagozat", I. helyezés
  • Fehér Mariann Andrea dr. (végzett) "Munkajogi tagozat", II. helyezés
  • Sztancs Edit (V. évf.) "Büntető eljárásjogi tagozat", II. helyezés
  • Tapoti Krisztina "V. évf.) "Közigazgatási jogi tagozat", II. helyezés
  • Ábrók Annamária (IV. évf.) "Pénzügyi jogi tagozat", II. helyezés
  • Szilágyi Bernadett (V. évf.) "Pénzügyi jogi tagozat", II. helyezés
  • Zákány Judit (V. évf.) "Polgári jogi tagozat", II. helyezés
  • Szilágyi Emese (V. évf.) "Alkotmányjogi tagozat", III. helyezés
  • Bartha Csongor (V. évf.) "Római jogi és egyetemes állam- és jogtörténeti tagozat", III. helyezés
  • Hajdu Hanga Mária (IV. évf.) "Büntetőjogi tagozat", különdíj
  • Nagy Orsolya (legjobb opponens)
  • Szalók Ádám (legjobb opponens)
  • Köles Márk (legjobb opponens)
  • Boda Rózsa (legjobb opponens)