Sikeres szereplés a XXXIII. OTDK-n

2017. március 29-31. között az ME ÁJK szervezésében megrendezésre került a XXXIII. OTDK Állam- és Jogtudományi Szekciója.

Az OTDK-n 32 tagozatban mérhették össze a hallgatók tudásukat. Karunk idén 30 dolgozatot indított az országos megmérettetésen 29 szerző tollából, míg a teljes mezőnyt tekintve 295 dolgozat szerzője mérte össze szakmai tudását, felkészültségét. A 295 dolgozat bírálatában karunk hallgatói közül 16 fő vett részt.

Az értékelések alapján a karok versenyében középmezőnyben végeztünk az alábbi eredményeinkkel: 2 első és 4 második helyezés, 10 különdíj, valamint 6 legjobb opponensi díj.

Eredményes munkájukkal az alábbi hallgatók részesültek díjazásban:

Bihari Erika (I. helyezés) - konzulense: Dr. Hajnal Zsolt adjunktus
Kiss Attila (I. helyezés) - konzulense: Dr. Pribula László docens

Balogh Sándor (II. helyezés) - konzulense: Dr. Tóth Andrea Noémi tanársegéd
Kiss Gergely (II. helyezés) - konzulense Dr. Zaccaria Márton Leó
Pándi Gergő (II. helyezés) - konzulense: Dr. Madai Sándor docens
Tóth Marcell Máté (II. helyezés) - konzulense: Dr. Elek Balázs docens és Dr. Ficsor Krisztina adjunktus

Bihari Erika (különdíj) - konzulense: Dr. Hajnal Zsolt adjunktus
Dankó Gréta (különdíj) - konzulense: Dr. Várnay Ernő egyetemi tanár
Kiss Attila (különdíj) - konzulense: Dr. Pribula László docens
Kiss Gergely (különdíj) - konzulense: Dr. Zaccaria Márton Leó
Kiss Gergely (különdíj) - konzulense: Dr. Zaccaria Márton Leó
Prekup Dorina (különdíj) - konzulense: Dr. Kémeri Zsófia tanársegéd és Dr. Papp Nikolett tanársegéd
Szepesi Bettina (különdíj) - konzulense: Dr. Molnár Judit adjunktus
Szepesi Bettina (különdíj) - konzulense: Dr. Molnár Judit adjunktus
Szilágyi Gábor (különdíj) - konzulense: Dr. Szikora Veronika docens
Szilágyi Gábor (különdíj) - konzulense: Dr. Szikora Veronika docens

Csomós Andrea (legjobb opponens) - Egyetemes állam- és jogtörténeti tagozat
Csukás Enikő (legjobb opponens) - Polgári jogi tagozat I.
Erdős István (legjobb opponens) - Magyar állam- és jogtörténeti tagozat I.
Gulyás Lilla (legjobb opponens) - Európai közjogi és magánjogi tagozat
Hadházi Dávid (legjobb opponens) - Büntetés-végrehajtási jogi tagozat
Zakariás Andrea (legjobb opponens) - Büntető eljárásjogi tagozat II.

Gratulálunk valamennyi díjazott és a versenyen részt vett hallgatónknak, és konzulenseiknek!