Hírek, aktualitások

információk az egyetem életéből, eseményekről

Kiemelkedő debreceni kutatómunka elismerése az Akadémián

Bolyai-plakett kitüntetésben részesült Fodor László, karunk egyetemi tanára. Részletek megtekintése »

Meghívó 'A menekültügyi ítélkezés európai jogi kihívásai' c. konferenciára

A Debreceni Törvényszék szeretettel meghívja az érdeklődőket "A menekültügyi ítélkezés európai jogi kihívásai" c. tudományos konferenciájára. Részletek megtekintése »

A jogászképzés erősítése hosszú távú befektetés

Az Igazságügyi Minisztérium által támogatott kutatási és oktatásfejlesztési tevékenységének eredményei az ország állam- és jogtudományi karain több rendezvénysorozat keretében kerültek bemutatásra. Részletek megtekintése »

Újabb sikerek - Országos Büntetőjogi Perbeszédverseny

2017. május 5-én került megrendezésre az Országos Büntetőjogi Perbeszédverseny a Kúrián, a Károli Gáspár Református Egyetem jogi kara szervezésében. Részletek megtekintése »

Debreceni sikerek a XIV. Országos Munkajogi Perbeszédversenyen

2017. április 28-án rendezték meg idén a nagy hagyományokkal bíró Országos Munkajogi Perbeszédversenyt, amelynek házigazdája idén a Széchenyi István Egyetem Deák Ferenc Állam- és Jogtudományi Kara volt. Részletek megtekintése »

Meghívó az &quotEljárásjogi kodifikáció - nemzetközi hatások" c. konferenciára

Meghívó az "Eljárásjogi kodifikáció - nemzetközi hatások" c. konferenciára

A Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Karának Büntető Eljárásjogi Tanszéke tisztelettel meghívja az "Eljárásjogi kodifikáció - nemzetközi hatások" c. tudományos konferenciára. Részletek megtekintése »

IM támogatott kutatócsoportok konferenciája

Az Igazságügyi Minisztérium által támogatott, "A jogászképzés színvonalának emelését célzó programok" keretében működő oktatói-hallgatói kutatócsoportok 2017. április 26-án (szerda) 14 órától konferencia keretében mutatják be tudományos eredményeiket. Részletek megtekintése »

Debreceni a legjobb felperes

2017. április 7-én immár kilencedik alkalommal szerveztek Országos Polgári Jogi Jogesetmegoldó és Activity Versenyt, melynek idén a Szegedi Tudományegyetem adott helyet. Részletek megtekintése »

Meghívó „A Jogtudományi gondolkodás értékelkötelezettsége” c. konferenciára

A DE ÁJK Államelméleti Műhelye és a Somló Bódog Társaság „A Jogtudományi gondolkodás értékelkötelezettsége” címmel rendez konferenciát 2017. április 22-én Debrecenben.
Részletek megtekintése »

Sikeres szereplés a XXXIII. OTDK-n

2017. március 29-31. között az ME ÁJK szervezésében megrendezésre került a XXXIII. OTDK Állam- és Jogtudományi Szekciója. Részletek megtekintése »

Debreceni sikerek az első országos alternatív vitarendezési versenyen