Tájékoztató kreditelismerésről

Tisztelt Hallgatók!

Tájékoztatjuk Önöket, hogy a korábbi tanulmányaik, végzettségük alapján lehetőségük van kreditelismerést kérni.

1. „Ajánlott haladási tervvel egyszeri” kreditelismerés:

a, jogász szakon:
- igazságügyi igazgatási szakon tett sikeres záróvizsgával
- igazgatásszervező szakon tett sikeres záróvizsgával
- közigazgatás-szervező szakon tett sikeres záróvizsgával
- igazgatásszervező + közigazgatási menedzser szakon tett sikeres záróvizsgával
- jogi felsőoktatási szakképzettséggel

b, igazságügyi igazgatási szakon:
- jogi felsőoktatási szakképzettséggel.

Az ajánlott haladási tervhez kapcsolódó kreditelismerés részletes szabályait a kari honlapról letölthető egyszeri kreditelismerési kérelmek és az adott képzésre vonatkozó ajánlott haladási tervek tartalmazzák. A dokumentumok elérése: „Kreditelismerési eljárással kapcsolatos dokumentumok” .

Egyszeri kreditelismerés igazságügyi igazgatási szakon jogi felsőoktatási szakképzettség alapján (A kidolgozott haladási terv a felsőoktatásban szerzett végzettségre vonatkozik, korábbi OKJ végzettség alapján egyedi elbírálásra kell számítani).

Egyszeri kreditelismerés jogász szakon igazságügyi igazgatási végzettség alapján

Egyszeri kreditelismerés jogász szakon igazgatásszervező végzettség alapján

Egyszeri kreditelismerés jogász szakon közigazgatás-szervező végzettség alapján

Egyszeri kreditelismerés jogász szakon igazgatásszervező és közigazgatási ma végzettség alapján

Egyszeri kreditelismerés jogász szakon jogi felsőoktatási szakképzettség alapján

Igazságügyi igazgatási szakon ajánlott haladási terv jogi asszisztens végzettséggel

Jogász szakon ajánlott haladási terv igazságügyi igazgatási végzettséggel

Jogász szakon ajánlott haladási terv igazgatásszervező végzettséggel

Jogász szakon ajánlott haladási terv igazgatásszervező és közigazgatási menedzser végzettséggel

Az „ajánlott haladási tervvel egyszeri kreditelismerési” kérelmet a csatolandó dokumentumokkal együtt kérjük, hogy hozzák magukkal a beiratkozásra!

A kérelmek elbírálása után a Tanulmányi Osztály (TO):
- 2017. szeptember 30-ig veszi fel a tanulmányi rendszerben azon tárgyakat, melyeknél az ajánlott haladási tervben a „TO veszi fel” megjelölés található;
- 2017. november 15-ig rögzíti a tanulmányi rendszeren a tantárgyi felmentéseket.

2. egyszeri kreditelismerés:

Ki kérheti?

Minden szakon kérhető lezárt tanulmány alapján (pl. diploma, megszűnt jogviszony alapján, sikeres záróvizsga), mely nem tartozik az I. ponthoz.

Amennyiben rendelkezik lezárt jogviszonnyal a kreditelismerési kérelmet minden tantárgyra vonatkozóan (nemcsak az első szemeszter tárgyaira) be lehet nyújtani.

A kérelem pozitív elbírálása esetén lehetőség nyílik az őszi szemeszterben meghirdetésre kerülő felsőbb évfolyamos tantárgyak felvételére is (ezt a kreditelismerés tanulmányi rendszerben történő rögzítése után jelezni kell a tanulmányi osztályon).

A kreditelismerési kérelem letölthető a kari honlapról.

A beadandó dokumentum megnevezése: „Kreditelismerési kérelem ". Beadási határidő: 2017. szeptember 22.

A pozitívan elbírált, elismerésre kerülő tantárgyak rögzítését 2017. november 15-ig végzi el a TO. Elutasítás esetében postai úton küldünk határozatot.

3. Általános kreditelismerés kérhető:

Ki kérheti?

Az I. és II. ponthoz be nem sorolható, például bármely szakon párhuzamos hallgatói jogviszonyt folytatók.

A kreditelismerési kérelmet csak az aktuális félévben felvételre kerülő tantárgyakra lehet kérvényezni (elsős hallgatóknál az I. szemeszterben meghatározott tantárgyakra).

A kreditelismerési kérelem letölthető a kari honlapról .

A pozitívan elbírált, elismerésre kerülő tantárgyak rögzítését 2017. október 21-ig végzi el a TO. Elutasítás esetében postai úton küldünk határozatot.

Üdvözlettel,

DE ÁJK