Hírek, aktualitások

információk az egyetem életéből, eseményekről

Beiratkozási információk

TISZTELT HALLGATÓNK!

Gratulálunk sikeres felvételijéhez és örömmel köszöntjük a Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Karának hallgatói közt! Részletek megtekintése »

Információk újonnan felvett hallgatóink számára

Tisztelt Hallgatónk!

Szeretettel köszöntjük a DE Állam- és Jogtudományi Kar hallgatói között. Röviden néhány fontos információval kívánunk segíteni abban a nem kevés új dologban, teendőben, ami a következő időszakban Önökre vár: Részletek megtekintése »

Tájékoztató kreditelismerésről

Tisztelt Hallgatók!

Tájékoztatjuk Önöket, hogy a korábbi tanulmányaik, végzettségük alapján lehetőségük van kreditelismerést kérni. Részletek megtekintése »

Időpontváltozás az őszi záróvizsgák esetében

Tisztelt Hallgatók!

Az őszi záróvizsgára a jelentkezés lezárult. A vizsgák időpontjai az alábbiak alapján változtak:
1. Alkotmányjog, Közigazgatási jog (szeptember 25-29.)
2.Polgári jog (október 16-20.)
3. Büntetőjog (november 6-10.)
4. Európa jog (november 27-december 1.)
5. Póthét (december 4-8.) Részletek megtekintése »

Levelezős konzultációs időpontok és helyszínek az őszi félévben

Tisztelt Levelezős Hallgatók!

Az pdf alábbi táblázatban megtalálhatók a 2017/18-as tanév I. félévére tervezett konzultációs időpontok és helyszínek. (Frissítve: 2017. 07. 24.)

Felhívás nyári egyetemen való részvételre

A Kisebbségvédő Jogvédő Intézet és a Nemzetpolitikai Kutatóintézet 2017-ben is megrendezi a Kisebbségvédelem Európában c. nyári egyetemet, melyre elsősorban határon túlról származó joghallgatók, fiatal jogászok, ügyvédek jelentkezését várják, de indokolt esetben más tudományterületek hallgatóinak, képviselőinek is lehetővé teszik a részvételt. Részletek megtekintése »

Zárthelyi dolgozat pótlási napok levelező tagozaton 2016/17 tavasz

Tisztelt Hallgatók!

A 2016/17-es tanév tavaszi félévében a zárthelyi dolgozatok pótlására kijelölt időpontok és helyszínek az pdf alábbi dokumentumban találhatók.

„A jog szerepéről a digitális korban” c. konferencia

Az Arsboni konferenciát szervez „A jog szerepéről a digitális korban” címmel 2017. május 27-én (szombat) joghallgatók és jogász doktoranduszok, fiatal kutatók számára. Részletek megtekintése »

Tájékoztató az EU-INFO Statisztikai Szolgálatról

Kedves Hallgatók!
A Központi Statisztikai Hivatalban működő EU-INFO Statisztikai Szolgálat az Európai Unió statisztikai hivatalának – az Eurostat-nak - magyarországi képviselőjeként igény szerinti segítséget és támogatást tud nyújtani a vizsgaidőszakban, illetve a szakdolgozatírás idején, amennyiben az EU-ra és tagállamaira vonatkozóan kerestek adatot, módszertani információt, vagy informálódni szeretnétek az Európai Unió statisztikai rendszeréről, esetleg uniós statisztikai kiadványokra van szükségetek. Részletek megtekintése »

"Francia nyelvű szakmai kommunikáció" specializáció és "Mediterrán Európa" specializáció című képzés

A Francia Tanszék tájékoztatót tart az 50 kredites képzéseiről "Francia nyelvű szakmai kommunikáció" specializáció, "Mediterrán Európa" specializáció címmel, 2017. március 20-án, 15.30-kor a Főépület IV. em. 425. teremben (Egyetem tér 1.).

Minden érdeklődőt várnak szeretettel!

Pályázati felhívás

A 2016-ban indított, elektronikus formában az új Jogtár felületén havonta megjelenő civilisztikai tárgyú Polgári Jog című szakmai folyóirat pályázatot hirdet egyetemi hallgatók és a doktori iskolák hallgatói számára a lap Jogesetelemzés rovatában való publikálásra. Részletek megtekintése »

Levelezős konzultációs időpontok a 2016/17-es tanév tavaszi félévében

Tisztelt Levelezős Hallgatók!

Az pdf alábbi táblázatban megtalálhatók a 2016/17-es tanév II. félévére tervezett konzultációs időpontok és helyszínek.

Zárthelyi dolgozat pótlási napok levelező tagozaton 2016/17 ősz

Tisztelt Hallgatók!

A 2016/17-es tanév őszi félévében a zárthelyi dolgozatok pótlására kijelölt időpontok és helyszínek az pdf alábbi dokumentumban találhatók.

Levelezős konzultációs időpontok és helyszínek a 2016/17-es tanévben

Tisztelt Levelezős Hallgatók!

Az pdf alábbi táblázatban megtalálhatók a 2016/17-es tanév I. félévére tervezett konzultációs időpontok és helyszínek.

Nyári munkarend

Tisztelt Hallgatók!

Tájékoztatjuk Önöket, hogy 2016. július 18. (hétfő) és augusztus 26. (péntek) közötti időszakban a tanulmányi osztály munkatársai és a tanszéki adminisztrátorok 9-14 között állnak rendelkezésükre.

Megértésüket köszönjük!

Zárthelyi dolgozat pótlási napok levelező tagozaton 2015/16 tavasz

Tisztelt Hallgatók!

A 2015/16-os tanév tavaszi félévében a zárthelyi dolgozatok pótlására kijelölt időpontok és helyszínek az pdf alábbi dokumentumban találhatók.

Levelezős konzultációs időpontok és helyszínek 2015/16. II. félév

Tisztelt Levelezős Hallgatók!

Az pdf alábbi táblázatban megtalálhatók a 2015/16. II. félévre tervezett konzultációs időpontok és helyszínek.

Szakdolgozat leadás, záróvizsga időszak

Tisztelt Végzős Hallgatók!

Jogász nappali és levelező tagozaton a szakdolgozatok leadási ideje: 2016.01.11.13.00.-tól-01.29.12.00-ig (térítésmentesen) és 2016.02.01. 13.00.-tól-02.05.12.00-ig (térítéssel 800/Ft/nap). Részletek megtekintése »

Zárthelyi dolgozat pótlási napok levelező tagozaton

Tisztelt Hallgatók!

A zárthelyi dolgozatok pótlásának időpontjai és helyszínei az pdf alábbi dokumentumban találhatók.

Muczán Krisztina: A munkahelyi sikereket támogató kompetenciák a megszerzése a diákévek alatt

Időpont és helyszín: 2015. december 8. (kedd), 14 óra, Aud. Max. (Főépület)
Muczán Krisztina a TEVA Gyógyszergyár Zrt. HR-igazgatója, business coach. Munkája során sokszor szembesül a pályakezdők nehézségeivel. Részletek megtekintése »